Pohod ob potoku Črnec v občini Odranci

Sonce je obsijalo rosne površine travnikov, njiv in akacijevih  prekmurskih gozdov, ko se je petdeset slepih in slabovidnih oseb, spremljevalcev podalo na rekreativni pohod ob potoku Črnec v občini Odranci.

Strumni koraki  udeležencev so nakazovali močno voljo po tem, da se premaga vse,  kar je bilo pred njimi.

Tudi za tiste, ki so imeli težave pri gibanju je bilo poskrbljeno, saj jih je konjska vprega prepeljala del poti od Odrancev do Beltincev. Zvoki konjskih kopit so se zlivali z zvoki  harmonike in prepevajočih udeležencev.

Pohodniki so vsrkavali čutne efekte pokrajine, poslušali ptičje žvrgolenje, regljanje žag ter se veselili ob medsebojnem klepetu.

Tukaj tega dne so bili udeleženci iz Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Murska Sobota, Ptuj, Maribor in Celje.

To je bil meddruštveni, medgeneracijski  izkustveni dogodek, ki je pripomogel k  vključevanju oseb z okvaro vida v okolje.

Zahvaljujemo se vsem, ki so pripomogli k uresničitvi tega neponovljivega doživljajskega dne, vsem donatorjem, predvsem pa družini Kavaš iz Odrancev.

Hvala predstavnici občine Odranci, ki nas je sprejela in pozdravila pri potočnem mlinu ob Črncu.