Srečanje skupin za samopomoč MDSS Murska Sobota in MDSS Ptuj

Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Murska Sobota v okviru svojih dejavnosti med drugim organizira tudi izvajanje posebnih socialnih programov.

Pri društvu tako deluje skupina za samopomoč – MODRI, ki se sestaja enkrat mesečno in pod vodstvom mentorice, socialne delavke, izvaja različne aktivnosti in programe. Med drugim organiziramo tudi različna srečanja in druženja.

Eno takšnih je bilo v četrtek, 8. maja 2014, pri Tinekovem brodu na Muri, v Gornji Bistrici.

Medse smo povabili tudi člane društva slepih in slabovidnih iz Ptuja, ki so se našemu vabilu z veseljem odzvali.

V jutranjih urah smo se tako zbrali pri Tinekovem brodu, da se srečamo, pogovorimo, izmenjamo izkušnje, da se družimo in tudi poveselimo. Zbralo se nas je štiriindvajset članov društva iz Murske Sobote in Ptuja.

Po uvodnih pozdravnih nagovorih smo izmenjali izkušnje pri delu obeh skupin, naša pričakovanja, hotenja in želje. Posebno doživetje je bilo, ko nas je brodar z brodom prepeljal na drugo – prleško stran Mure, od koder prav tako prihajajo naši člani.

Po prijetnem sprehodu skozi gozd in postanku pri spomeniku žrtvam druge svetovne vojne smo se odpravili nazaj na brod. Med vožnjo smo občudovali deročo Muro, njene brzice in čudovito naravo, ki obdaja to lepo pokrajino.

Po sprehodu se nam je prileglo kosilo, klepet, in tudi pesem naših članov je zadonela v prijetnem okolju gozdička.

Odsotnost vsakodnevnega vrvenja, prijetno druženje v  prebujajoči se naravi in odklop, vse to je pripomoglo k aktiviranju osebne energije, ki smo jo po dolgih zimskih mesecih še kako potrebovali.

Po tem prijetnem doživetju bomo lažje in z veseljem pričakali lepe poletne dni, ki se približujejo.

Poslovili smo se z željo, da se še srečamo, in da bodo takšna srečanja postala stalnica v delovanju obeh društev.

Zapisala:

Vodja skupine za samopomoč pri

MDSS Murska Sobota,

socialna delavka – mentorica