42. pohod slepih in slabovidnih planincev Slovenije

Osmega septembra 2012 je potekal v organizaciji Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Murska Sobota, 42. pohod slepih in slabovidnih planincev Slovenije. Vsi udeleženci pohoda so se zbrali pred gostiščem Petek v Kuzmi na Goričkem. Zbralo se je okrog 140 planincev, spremljevalcev in vodnikov. Po pozdravnih nagovorih predsednika MDSS Murska Sobota, Štefana Maučeca in župana občine Kuzma, Jožefa Škaliča so pohodniki krenili na 12,5 km dolgo pot na Tromejo in nazaj v Kuzmo.

Lepo vreme in rahlo razgibana gozdna pot sta pripomogla k dobremu razpoloženju vseh pohodnikov. Prva postojanka je bila v Matjaševcih, kjer so se vsi udeleženci malce okrepčali. Kondicijsko slabše pripravljeni so se vračali v Kuzmo, velika večina pa je nadaljevala pot na Tromejnik.

Tukaj so se pohodniki v hladu smrekovega gozda odpočili, se okrepčali z napitki in prigrizkom. Na nadmorski višini 385 m je nastalo nekaj lepih fotografij tromejnega kamna, ki simbolizira mejo med Slovenijo, Avstrijo in Madžarsko.

Odlično razpoloženi pohodniki so še zapeli in se počasi odpravili nazaj proti Kuzmi.

Po toplem obroku ob glasbi in plesu se je srečanje nadaljevalo do večernih ur.

Štefan Maučec