Najšportnica med invalidi občina Beltinci

Športno rekreativna dejavnost je pomembna aktivnost društvenega življenja že od vsega začetka obstoja društva leta 1948. Z uspehi športnikov  na lokalni,  državni in mednarodni ravni  je rasla  prepoznavnost društva. Svoje interesno področje  je v njem našlo veliko posameznic in posameznikov, ki so prikrajšani za jasen vid. Panoge kot so vrtno kegljanje, stezno kegljanje, showdown – namizni tenis, govoreči pikado, itd.  so prilagojene slepim in slabovidnim osebam. Osebe z okvaro vida se že 76 let udejstvujejo v športno rekreativnih aktivnostih s ciljem optimalnega razvoja psihofizičnih sposobnosti, ohranjanja in izboljševanja zdravja in koristno izrabo prostega časa.

Izmed vseh sodelujočih aktivnih tekmovalcev izstopa Silva Mlinarič, ki  je  članica Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Murska Sobota od leta 1988.

Več kot 29 let je aktivna na področju športno rekreativne dejavnosti društva. Je odlična tekmovalka panoge vrtnega kegljanja, namiznega tenisa showdowna, steznega kegljanja, govorečega pikada. Udejstvuje se v številnih drugih športno rekreativnih dejavnostih prilagojenih osebam z okvaro vida: planinarjenje, rekreativni pohodi in še bi lahko naštevali. Vrsto let je predsednica Komisije za športno rekreativno dejavnost društva, članica Izvršnega odbora ter drugih komisij društva.

Ob njeni angažiranosti se je razvilo prijateljsko tradicionalno sodelovanje v vrtnem kegljanju z Društvom upokojencev Beltinci, ki je bilo v letu 2023 deseto po vrsti.

Njeni odlični rezultati so odraz dobrih treningov, njene aktivne vloge z jasno postavljenimi cilji.  Je prejemnica številnih priznanj in medalj, kjer je osvojila odlična prva, druga oziroma tretja mesta v posameznih panogah.

Silva Mlinarič je tekmovalka kategorije B1, kjer tekmuje posamično oziroma kot sestavni del ekip  panog v katerih sodeluje.

V letu 2023 izpostavljamo najboljše rezultate:

18.3.2023   Na Posamičnem prvenstvu Zveze društev slepih in slabovidnih

Slovenije v steznem  kegljanju je s podrtimi 386 keglji osvojila

1. mesto

15.4.2023   Na Državnem prvenstvu v steznem kegljanju za slepe in slabovidne

osebe v Celju je s 418 podrtimi keglji osvojila 1. mesto.

9.9.2023     Prvenstvo slepih in slabovidnih v vrtnem kegljanju v Mariboru je med

posamezniki in kot članica ekipe osvojila 1. mesto .