8. prvenstvo Zveze društev slepih in slabovidnih Slovenije v govorečem pikadu 2023

8. prvenstvo Zveze društev slepih in slabovidnih Slovenije v pikadu za leto 2023 je bilo izvedeno v  soboto, 22. 04. 2023 s pričetkom ob 9:00 uri v prostorih društva  Arhitekta Novaka 4, Murska Sobota.

Prijava tekmovalcev in možnost poskusnih metov je bila od 8.00 do 8.40 ure. Otvoritev je bila ob 8.45 uri.

Prisotne so nagovorili:

Vojmir Prosen, predsednik društva,

prof. Zoran Kos, strokovni vodja programa športnih aktivnosti društva,

Silva Mlinarič, vodja športnih aktivnosti v društvu.

Tehnična navodila sta podala:

Danilo Kreslin, vodja panoge govorečega pikada pri MDSS Murska Sobota in Franci Vaupotič, sodnik tekmovanja.

Tekmovanje je potekalo na podlagi Splošnega pravilnika športnih tekmovanj pri ZDSSS in tehničnega pravilnika za pikado.

Na tekmovanju v ekipni konkurenci je sodelovalo deset ekip (1 ekipa MDSS Ptuj, 2 ekipi MDSS Murska Sobota, 1 ekipa MDSS Maribor, 1 ekipa MDSS Kranj, 1 ekipa MDSS Novo mesto, 2 ekipi MDSS Celje in 2 ekipi MDSS Koper).

Tekmovalni odbor so sestavljali: Franci Vaupotič, Danilo Kreslin, Željko Starc in Ladislav Humski.

Igrala se je  igra 301 na dveh napravah v slovenskem jeziku.

Tekmovanje, katero so spremljala sredstva javnega obveščanja,  je potekalo brez zapletov. Zaključek tekmovanja z razglasitvijo rezultatov, v društvenih prostorih,  je bil ob 16.00 uri.

Najboljše tri ekipe so prejele pokale, člani teh ekip pa medalje.

1. mesto MDSS Koper ekipa 1

2. mesto MDSS Maribor ekipa 2

3. mesto MDSS Murska Sobota ekipa 2

4. mesto MDSS Murska Sobota ekipa 1

5. mesto MDSS Celje ekipa 1

6. mesto MDSS Kranj ekipa 2

7. mesto MDSS Ptuj

8. mesto MDSS Novo mesto ekipa 2

9. mesto MDSS Koper ekipa 2

10. mesto MDSS Celje ekipa 2

Za tekmovalce ter nujno tehnično osebje  je bil zagotovljeni topli obrok v Hotelu Zvezda Murska Sobota.