Bela palica - prijateljica ali nebodije treba

V organizaciji društva potekal tečaj "Bela palica - prijateljica ali nebodijetreba". Strokovna izvajalka je bila dr. Aksinja Kermauner. Prisotnim je povedala dejstva o beli palici, predstavila različne modele belih palic, pokazala osnovne tehnike rokovanja. V pratičnem delu so prisotni uporabniki ob spremstvu spremljevalcev odšli do Slovenske ceste, kjer je postavljen talni taktilni vodilni sistem za slepe osebe. Tečajniki so postavili belo palico v kanalček in z njo drseli v direktni smeri po TTVS. Pri hoji so naleteli na težavo, saj je bil na talnem taktilnem vodilnem sistemu parkirani kombi., moteča so bila tudi postavljena stojala za kolesa ter razni reklamni panoji.
V parku, kjer ni vodilnega sistema so se slepe osebe gibale s pomočjo spremljevalca.
Ob koncu delavnega dne so bili tečajniki utrujeni, saj uporaba bele palice zahteva veliko koncentracije, vendar ob tem, ko so osvojili nova znanja in veščine zadovoljni in srečni.