Ekipa govorečega pikada - prejemnica priznanja

Društvo spodbuja in podpira športno rekreacijo slepih in slabovidnih oseb preko različnih prilagojenih športnih panog. Tako se izboljšuje fizična moč in vzdržljivost, ohranja se okretnost in koordinacija uporabnikov. S psihološkega vidika se kaže duševno sproščanje in pomiritev, v socialnem pa šport omogoča druženje in izmenjavo medsebojnih izkušenj znotraj iste cilje skupine. V panogi govorečega pikada, ki je prilagojen za slepe in slabovidne osebe, potekajo treningi in tekmovanja, ko si tekmovalci zakrijejo s temnimi očali oči v tišini v popolni koncentraciji in v miselni orientaciji krepitve metov na tarčo.

Uvrstitev ekipe govorečega pikada na 7. državno prvenstvo Zveze društev slepih in slabovidnih Slovenije v letu 2022 je pomenilo osvojitev naslova državnega prvaka – 1. mesto.

Ekipo so sestavljali: Drago Potočnik, B1, Anton Topolnik B2, Dušan Cigüt B3.

S ponosom so imenovani v Gledališču Park prejeli priznanje za dosežke v letu 2022.