Preselitev društvenih prostorov na nadomestno lokacijo

Drage članice in člani Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Murska Sobota!

Dne 29. maja 2020 okrog trinajste ure sem se še zadnjič sprehodil po naših prostorih. Bili so popolnoma prazni. Delavca selitvenega servisa sta v kombi nalagala še zadnje kose pohištva, ki smo ga shranili na naši začasni novi lokaciji. Stroji za rušenje so že brneli in delavci so me odganjali. Stiskalo me je v prsih, saj smo enaintrideset le hodili, delovali in ustvarjali v teh prostorih. Vendar mi je misel že uhajala na naše nove društvene prostore, ki bodo samo petdeset metrov stran ob meji z murskosoboško škofijo.

Zgradili nam bodo nov prijazen, lažje dostopen  poslovni paviljon. Po besedah investitorja bomo morda že v začetku leta 2021 zakorakali v naše nove prostore. In to dejstvo nas mora veseliti, saj mnogi od Vas niste mogli k naši tajnici Metki, da bi uredili to in ono, da bi se pogovarjali, se udeležili kakšne društvene aktivnosti. V našem novem domu bodo prostori dostopni za vse, tudi za osebe, ki za gibanje uporabljajo invalidski voziček.

Verjamem, da bomo ustvarjali novo zgodbo skupaj z Vami drage članice in člani. Za vse bo lažje in dostopnejše.

V tem zadnjem tednu meseca maja smo uspeli preseliti vso dokumentacijo, ki jo je naša Metka ves čas, ko smo bili v izolaciji zaradi koronavirusa skrbno »pakirala« v škatle. Odvrgli smo samo to, kar se ne bo več potrebovalo. Tudi vso pohištvo smo premestili na varno, saj jo bomo uporabili pri opremi naših prostorov. Le malo kosov pohištva je bilo neuporabnega. Vse kar smo imeli smo skrbno čuvali in zato se je maksimalno ohranilo v dobrem in uporabnem stanju.

In kam smo se začasno preselili se boste vprašali?

Mestna občina Murska Sobota nam je odobrila preselitev v pritlične prostore bivšega Centra za socialno delo v Murski Soboti. Ti prostori se nahajajo na Slovenski ulici 44 v Murski Soboti. Tudi ta ulica se prenavlja, in ko bo vse gotovo bo center mesta Murska Sobota dobil popolnoma novo podobo. Tudi okrog našega novega doma bo vse drugače – lepše in prijaznejše za vse.

Drage članice in člani!

Ker bo režim delovanja našega društva v sledečih mesecih sigurno spremenjen in omejen, Vas vljudno  prosim za razumevanje.

O načinu delovanja Vas bomo sproti obveščali.

Ostanite zdravi in skupaj se veselimo izgradnje našega novega doma.

vaš predsednik Vojmir Prosen in  vaša tajnica Marjeta Grabar