Mednarodno meddruštveno športno rekreativno srečanje

V športnem centru v Nemčavcih je bilo mednarodno športno srečanje slepih in slabovidnih s Ptuja, Čakovca, Varaždina in Murske Sobote. Organizatorsko društvo, Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Murska Sobota, je pripravilo tudi tekmovalno preizkušnjo v vrtnem kegljanju in šahu. V vrtnem kegljanju je zmagala I. ekipa Murske Sobote v postavi: Silva Mlinarič, Milica Ivanuša in Marija Jurančič, ki je podrla 151 kegljev, drugi so bili Ptujčani in tretji gostje iz Čakovca. V posamični konkurenci je zmagala Marija Jurančič, ki je podrla 57 kegljev. V šahu so zmagali Ptujčani pred Čakovcem, obe ekipi sta zbrali po 6 točk, ekipa Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Murska Sobota v postavi: Drago Potočnik, Anton Gomboc in Bogdan Zor pa je bila tretja.

Tonček Gider se je o samem srečanju, ki ima večletno tradicijo, pogovarjal s predsednikom soboškega društva slepih in slabovidnih Vojkom Prosenom: